Olej konopny w nadciśnieniu tętniczym

Olej konopny w nadciśnieniu tętniczym

Obecnie na świecie uprawia się ponad dwa tuziny gatunków bezpiecznych konopi. Olej uzyskuje się dzięki tłoczeniu na zimno. Produkt o zielonkawym kolorze charakteryzuje się niewielką kwaskowością. W ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie olejem konopnym znacznie wzrosło ze względu na wartość odżywczą i dietetyczną.

Pod wieloma względami wyprzedza olej lniany. Korzyści z produktu roślinnego zadowolą nadciśnienie. Jednak najpierw przeanalizujemy właściwości lecznicze i szkodliwość oleju z nasion konopi, a także dowiemy się, jak wpływa on na ciśnienie krwi.

Olej konopny opinia

Według statystyk w 89% przypadków nadciśnienie tętnicze kończy się zawałem serca lub udarem mózgu i śmiercią osoby. Obecnie około dwie trzecie pacjentów umiera w ciągu pierwszych 5 lat rozwoju choroby.

Kolejnym faktem jest to, że możesz i powinieneś obniżyć ciśnienie, ale to nie leczy samej choroby. Jedynym lekiem, który jest oficjalnie zalecany przez Ministerstwo Zdrowia w leczeniu nadciśnienia tętniczego i jest również stosowany przez kardiologów w ich pracy – jest CANNABIS OIL Lek wpływa na przyczynę choroby, dzięki czemu możliwe jest całkowite pozbycie się nadciśnienia. Ponadto w ramach programu federalnego każdy mieszkaniec Federacji Rosyjskiej może go otrzymać

Olej konopny: korzystne właściwości i przeciwwskazania

Nasiona konopi mają wiele właściwości leczniczych, ponieważ zawierają witaminy (B1-B3, B6, A, E, D I C), garbniki, przeciwutleniacze, białko, karoten, fosfolipidy, fitosterole, mikro – i makroelementy (potas, cynk, wapń, żelazo, fosfor, siarka), wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ta kompozycja może pochwalić się oliwą z oliwek.

Olej konopny był używany przez starożytnych chińskich uzdrowicieli. Uważano go za niezbędny składnik w walce z nowotworami złośliwymi.

Medycyna zaleca stosowanie użytecznych właściwości oleju z nasion konopi w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, chorobach skóry, zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego, zaburzeniach narządów płciowych, chorobach przewodu pokarmowego, zaburzeniach procesów metabolicznych, gruźlicy, kamicy żółciowej, obrzęku, zapaleniu stawów, osteoporozie. Jest również stosowany w celu zwiększenia laktacji, zwiększenia sił obronnych organizmu, przyspieszenia okresu rekonwalescencji po operacji lub przebytej chorobie. Produkt roślinny jest również stosowany w kosmetologii w celu wzmocnienia włosów i paznokci. Jego zmiękczające i inne korzystne właściwości są wykorzystywane do pielęgnacji skóry twarzy.

Olej konopny: korzystne właściwości

Korzyści i szkody związane z olejem konopnym są powiązane z częstotliwością stosowania nierafinowanego produktu roślinnego. Dziennie zaleca się przyjmowanie doustnie nie więcej niż 30 ml oleju. W przeciwnym razie możesz napotkać reakcje alergiczne, nudności, wymioty, biegunkę, skurczową kolkę w jamie brzusznej. Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu w zaburzeniach nerwowych i psychicznych. Prawdopodobieństwo halucynacji jest ograniczone do minimum, ponieważ w procesie wirowania prawie wszystkie kannabinoidy są niszczone.

Uszkodzenie oleju konopnego można zaobserwować, jeśli zostanie podgrzane, ponieważ obróbka cieplna prowadzi do powstawania substancji rakotwórczych. Konieczne jest unikanie utleniania produktu, dlatego jest przechowywany w niskich temperaturach i tylko w hermetycznych pojemnikach. Olej konopny jest przeciwwskazany w zaostrzeniu chorób pęcherzyka żółciowego, wątroby, przewodu pokarmowego. Nie zaleca się stosowania w leczeniu lekami rozrzedzającymi krew. W czasie ciąży i laktacji olej jest przyjmowany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Czy olej konopny podnosi lub obniża ciśnienie?

Olej konopny obniża ciśnienie

Wyciskanie z nasion konopi dzięki składnikom odżywczym poprawia pracę serca i naczyń krwionośnych. Olej konopny obniża poziom “złego cholesterolu”, zmniejsza ryzyko powstawania blaszek miażdżycowych. Ponadto produkt wzmacnia ściany naczyniowe, poprawia krążenie krwi. Uspokajający efekt wyciskania pozwala przywrócić układ nerwowy, który będzie przydatny w stwardnieniu rozsianym i nerwicy. Nierafinowany

Produkt ziołowy jest stosowany w zapobieganiu udarowi i zawałowi serca. Dzięki korzystnym i leczniczym właściwościom olej konopny zmniejsza ciśnienie. Wyciskanie stabilizuje ogólny stan nadciśnienia tętniczego, zakrzepowego zapalenia żył, niedokrwienia, miażdżycy, żylaków.

Olej konopny od ciśnienia

Olej konopny od ciśnienia

Przy podwyższonym ciśnieniu krwi zwolennicy medycyny alternatywnej zalecają stosowanie dziennie 2 łyżki. wyciskanie nasion konopi na pół godziny przed posiłkiem.

Przebieg leczenia nadciśnienia tętniczego olejem konopnym trwa nie dłużej niż trzy tygodnie. Następnie wykonuje się kilka tygodni przerwy. Produkt zwiększy odporność, przywróci układ nerwowy, obniży ciśnienie krwi.

Zawały serca i udary są przyczyną prawie 70% wszystkich zgonów na świecie. Siedem na dziesięć osób umiera z powodu zablokowania tętnic serca lub mózgu. Prawie we wszystkich przypadkach przyczyną takiego strasznego końca jest jeden-skoki ciśnienia z powodu nadciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *