Kasza gryczana Dieta

Kasza gryczana Dieta

Kasza gryczana dieta — według dietetyków daje dość szybki wynik dzięki krótkiemu czasowi. Zalecenia pomogą ci wyjść z diety na tyle płynnie, aby pozostawione kilogramy nie wróciły natychmiast.

Zalety diety gryczanej

Zasadą diety gryczanej jest jedzenie gryki przez tydzień lub dwa. Istnieją bardziej delikatne odmiany, w których można dodawać do diety suszone owoce, miód, naturalne soki, kefir i jogurt. Taka dieta jest łatwiej tolerowana, ale jej efekt jest mniejszy.

Zauważalny wynik w krótkim czasie jest tym, czego oczekuje się od wszystkich diet. Dieta gryczana jest krótkotrwała, a jednocześnie ma wymierny efekt.

W porównaniu z innymi dietami mono, gryka nie wyczerpuje organizmu, ponieważ to zboże zawiera wiele witamin i minerałów.

Ważna jest również opłacalność takiej diety, kasze gryczane są dość tanie i niedrogie.

Wady diety gryczanej

Wady diety gryki

W przypadku każdej mono-diety możliwe jest wyczerpanie organizmu. Nie otrzymuje wielu ważnych substancji, a nawet obowiązkowe przyjmowanie multiwitamin równolegle z dietą nie uzupełni niedoboru. Z tego powodu dieta jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z chorobami przewlekłymi lub z aktywną pracą, aby nie wywoływać choroby. Przy długotrwałej diecie zmniejsza się hemoglobina, pojawia się letarg, możliwe omdlenia, zmniejszona uwaga. Każda mono-dieta może powodować depresję. Stres fizyczny wpływa również na stan psychiczny, poza tym podczas takiej diety jesteśmy pozbawieni wszystkich zwykłych radości z jedzenia i zmuszeni jeść to samo każdego dnia.

Pomimo korzyści płynących z gryki, jedzenie tylko jej jest wystarczająco trudne dla jelit i możliwe jest wzdęcie, ból, problemy z trawieniem. Jeśli pojawią się te objawy, dieta powinna zostać zatrzymana.

Przy ostrym wyjściu z diety możliwy jest szybki przyrost masy ciała. Zubożony organizm intensywnie konsumuje w końcu dozwolone produkty i odkłada “w rezerwie”, aby przetrwać możliwy kolejny stresujący okres głodówki.

Menu na diecie gryczanej

Menu na diecie gryczanej
Гречневая диета на 7 дней

Powinieneś jeść od 150 do 250 gramów suchej gryki dziennie. Zielone lub brązowe zboża nie powinny być gotowane, ale odparowywać. W tym celu jedną część gryki wlewa się 2,5 części wrzącej wody, a pojemnik zamyka się, zawijając go w ręcznik. W nocy płatki będą gotowe, ale zawarte w nich witaminy nie zostaną zniszczone. W tym przypadku sól, cukier, przyprawy są całkowicie wykluczone, to znaczy gryka jest spożywana „pusta”. Jeśli żucie jest trudne, możesz mieszać grykę z kefirem o niskiej zawartości tłuszczu.

Cztery posiłki, z których większość od rana do 17-18 godzin. Nie zapomnij pić dużo wody i przyjmować multiwitaminy.

Menu na 7 dni

  • Śniadanie: 50 gr gryki, zielona herbata bez cukru;
  • Drugie śniadanie: 50 gr gryki, woda;
  • Obiad: 100 gr gryki, herbaty lub wody;
  • Kolacja: 50 gr gryki, herbata.

Menu na 14 dni

  • Śniadanie: 50 gr gryki, czarna kawa;
  • Drugie śniadanie: szklanka kefiru lub garść suszonych owoców;
  • Obiad: 100 gr gryki, herbata;
  • Podwieczorek: przekąska z niesłodzonym owocem lub warzywem: jabłko, ogórek, pomidor; lub szklanka soku pomidorowego (bez soli);
  • Kolacja: 50 gr gryki, można doprawić jogurtem bez dodatków.

Jeśli jest to dla ciebie trudna opcja, do codziennej diety dodaje się 100 g suszonych owoców, łyżkę miodu i niesłodzone owoce i zielone warzywa. Jeśli czujesz głód między głównymi posiłkami kaszy gryczanej, możesz pić niskotłuszczowy kefir lub kefir bez dodatków, soki owocowe.

W takim przypadku dieta jest przedłużana o tydzień, ponieważ wynik nie będzie tak wyraźny. Lekka forma diety gryczanej jest łatwiej tolerowana i mniej szkodzi ciału.

Wyniki kaszy gryczanej

Wyniki kaszy gryczanej

Ze względu na fakt, że węglowodany w kaszy gryczanej są złożone, ich rozkład odbywa się przez długi czas, więc uczucie sytości pojawia się szybko i utrzymuje się przez długi czas.

Przy braku składników odżywczych organizm zaczyna czerpać energię z zapasów tłuszczu, w wyniku czego dodatkowe kilogramy znikają. W ciągu tygodnia możesz stracić do 10 kg, ale w ciągu pierwszych kilku dni możesz nie odejść z powodu wystarczającej ilości węglowodanów. Im większa początkowa waga, tym większa utrata masy ciała w wyniku diety.

Nie możesz dać się ponieść takim dietom, między kursem powinna być przerwa na kilka miesięcy pełnej, zbilansowanej diety, aby organizm miał czas na przywrócenie zapasów substancji utraconych na diecie mono.

Aby kilogram nie wrócił od razu, musisz płynnie wyjść z diety. W ciągu kilku dni stopniowo dodawaj do diety gryczanej niektóre warzywa, mięso dietetyczne, produkty mleczne i jajka, pozostawiając jeden posiłek wyłącznie gryczany.

Opinie dietetyków

Opinie dietetyków

Z zalet diety można wyróżnić dostępność produktu i niskokaloryczność. Wady mono-diety są znacznie poważniejsze: brak witamin i minerałów prowadzi do problemów ze skórą, paznokciami i włosami, prowadzi do zwiotczenia skóry, rozstępów. Niedobór białka w diecie prowadzi do” spalania ” mięśni, a ogólny stan zdrowia pogarsza się. Niedobór żelaza prowadzi do niedokrwistości. Brak glukozy hamuje pracę mózgu, osoba staje się ospała, rozdrażniona i źle śpi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.