Jak udekoruj świąteczny stół na nowy rok

Jak udekoruj świąteczny stół na nowy rok

Ozdobą noworocznego stołu jest dekoracje używane do serwowania i przygotowywania posiłków. Konieczne jest stworzenie świątecznej atmosfery. Rękodzieło, elementy produktu, ozdoby świąteczne itp. Są wykorzystywane jako ozdoby. Zastanów się, jak ozdobić stół na Nowy Rok 2020.

Elementy wystroju stołu noworocznego

Elementy wystroju stołu noworocznego

Piękny noworoczny stół jest niezbędnym warunkiem do stworzenia świątecznej domowej atmosfery. Aby działało dobrze, musisz rozwiązać kilka problemów:

 • zastawa stołowa;
 • dodatkowy wystrój;
 • dekoracja potraw.

Równie ważny jest wystrój sali, w której odbędzie się obiad. Powinien być w harmonii z noworocznym stołem w kolorze, składzie. Aby stworzyć biżuterię, możesz użyć materiałów w domu, improwizowane oznacza:

 • świece;
 • zabawki świąteczne;
 • serpentyna, krakersy;
 • wyroby z papieru;
 • jasne szmaty tkanin;
 • cekiny;
 • figurki.

Z dostępnych materiałów ułóż elementy odpowiednie do wystroju stołu. Stwórz jeden styl, który harmonizuje z dekorowaniem pokoju. Rozwiąż problem w zależności od tego, jak iz kim będziesz świętować.

Na kolację we dwoje stwórz romantyczną scenerię ze świecami i wystrojem w stonowanych kolorach. Jeśli planujesz hałaśliwą firmę, potrzebujesz dużego świątecznego stołu noworocznego. Udekoruj go w jasnych kolorach, zadbaj o wyrafinowany i dyskretny wystrój. Dla bliskich przyjaciół potrzebujesz prostej i wygodnej porcji.

Ważne! Odpowiedzialny za wystrój noworoczny. W dużej mierze zależy to od tego, jak odbędzie się uroczystość.

Cechy świątecznego serwowania stołu noworocznego

Cechy świątecznego serwowania stołu noworocznego

Zbliża się Nowy Rok, więc musisz wcześniej przemyśleć, jak będzie wyglądał Twój świąteczny stół. Pierwsze wrażenie gości, stworzenie atmosfery noworocznej w dużej mierze zależy od ustawienia stołu. Im lepiej stół jest urządzony, im bardziej starannie dobrane kolory, tym jaśniejsze pozostaną wspomnienia.

Aby pokazać się jako doświadczona gospodyni, zadbaj o obrus. Jej kolor ma ogromne znaczenie dla stworzenia nastroju. W 2019 roku obrusy wykonane z grubej tkaniny, najlepiej czerwonej, są modne. Ten odcień kontrastuje ze sztućcami, nadaje wydarzeniu powagi i solidności.

Oczywiście, jeśli czerwony obrus nie łączy się ze schematem kolorów pokoju, nie należy go używać. Wybierz bardziej udane dźwięki, które łączą się z noworoczną kompozycją w pokoju.

W tym roku popularny jest styl prostoty i minimalizmu. Nie twórz wyszukanych dekoracji i wypełniaj przestrzeń stołu wieloma szklankami, widelcami i łyżkami do każdego naczynia. Przy spotkaniu z rodziną lub przyjaciółmi ważna jest przytulność, czystość i wdzięk, więc oliwkowy, brzoskwiniowy, biały obrus może być doskonałym wyborem.

Odpowiednio dobrane urządzenia są równie ważne dla udanych wakacji. Spróbuj kontrastować odcień naczyń lub ich wystroju z kolorem obrusa lub elementów dekoracyjnych. Na przykład białe talerze na lekkim obrusie są połączone z gałązkami świerka, czerwonych kulek lub wstążek.

Możesz eksperymentować z kształtem płytek. Nie muszą być okrągłe. Niestandardowe szklanki lub kubki z ciekawym jasnym wzorem pomogą stworzyć wrażenie kontrastu.

Niezbędnym elementem do nakrycia stołu są świece. Możesz umieścić je w małych zbiornikach z wodą i stworzyć wodną kompozycję. Świece pięknie wyglądają w szklance lub w szklanej kuli. Lepiej kupić świece złote lub czerwone: są one połączone z dekoracjami dowolnych odcieni. Jeśli każdemu z gości zostanie umieszczona mała świeca w talerzach, stwórz ciepłą, przytulną atmosferę.

Jeśli oczekujesz kolegów z pracy lub zapraszasz dygnitarzy, sprawdź metody ustawiania stołu zgodnie z etykietą. Ta okoliczność nie będzie zbyteczna: w ten sposób okażesz się osobą kulturalną, zwracającą uwagę nawet na drobiazgi. W takim przypadku wszystkie elementy wystroju należy połączyć stylowo.

TOP 15 ozdób na stół noworoczny

TOP 15 ozdób na stół noworoczny

Zrób to sam, niestandardowe pomysły na noworoczny stół wyglądają świetnie. Ważne jest jednak przestrzeganie głównego warunku: rzemiosło nie powinno wyglądać tanio ani nieporządnie. Jeśli zdecydujesz się zrobić wystrój stołu własnymi rękami, podejmij ten krok odpowiedzialnie.

Oferujemy 15 pomysłów na dekoracje i kompozycje świąteczne:

 1. Serwetka „Jodełka”. Jeśli cień obrusa lub sztućców zostanie połączony z zielonymi serwetkami, możesz położyć je na talerzach w kształcie choinki. Wskazane jest stosowanie serwetek. Ale jeśli ich nie ma, papierowe. Złóż serwetkę z tkaniny na pół, a następnie cztery razy, aby zrobić kwadrat. Zegnij serwetkę od dołu trójkątem. Zegnij dwie trzecie drugiej części trójkąta w przeciwnym kierunku. Złóż trójkąt z boku z jednej strony, a następnie z drugiej. Rezultatem jest kieszeń, przekręć uformowane trójkąty na zewnątrz, aby wyglądało jak choinka. Połóż dekorację na talerzach i umieść na stole. Oprócz choinki możesz wykonać pokrowce na urządzenia z serwetek lub ręczników. Aby to zrobić, wystarczy złożyć ręcznik cztery razy i wygiąć róg. Ten wystrój świetnie wygląda na pastelowych obrusach.
 2. Świece w szklankach. Świąteczna kompozycja ze świecami w szklankach wygląda bogato i jest wykonywana szybko i łatwo. Aby zrobić świece wodne, weź świąteczne szklanki, włóż orzechy, kamyki lub koraliki do dołu, połóż małe prawdziwe lub sztuczne kwiaty na wierzchu. Zamocuj je na kamykach lub orzechach, aby się nie wystawały. Napełnij kompozycję czystą wodą, umieść na niej pływającą świecę i zapal ją.Aby zrobić kwiatowe szklanki w pojemniku z szampanem, włóż gałązki róż, odwróć szklanki, umieść świece na dnie.Szklanki z orzeszkami piniowymi można wykonać w następujący sposób: w niskich szerokich szklankach ustaw zwykłe świece parafinowe. Wypełnij spód orzechami sosny. Zapal świece. Aby zrobić szklankę śniegu, wypełnij wysoką wąską szklankę do góry kulkami piankowymi, umieść świecę na górze. Kolor biżuterii zależy od ogólnego stylu wystroju.
 3. Świeca do decoupage. Aby zrobić biżuterię, potrzebujesz zwykłej białej świecy. Weź swoją ulubioną kartę noworoczną i wytnij z niej wzór, którym chcesz ozdobić świecę. Teraz podgrzej łyżkę stołową i przesuń ją nad zdjęciem. Szybko nałóż zdjęcie na świecę, aby zakleić ją woskiem. Zawiąż 2 liny wzdłuż krawędzi świecy. Oryginalna dekoracja stołu jest gotowa.
 4. Choinka na wystrój. Biżuteria naturalna zawsze wygląda pięknie. Przygotuj z wyprzedzeniem małe gałęzie choinkowe. Upewnij się, że są świeże i nie kruszą się. Podziel je na małe kawałki. Przygotuj patyk do podstawy. Przywiąż do niego gałęzie w kółko, aby uzyskać niską choinkę. Z góry zainstaluj świecę, którą można zapalić w kluczowym momencie. Zawieś 2-3 małe kulki na choince do dekoracji.
 5. Girlanda z szyszkami. Podnieś gałęzie i stożki choinkowe, którymi zamierzasz ozdobić stół. Upierz je i wysusz wcześniej. Z żyłki lub cienkiego drutu ułóż girlandę. Za pomocą bezbarwnej żyłki przymocuj gałęzie choinkowe do żyłki, między nimi w równej odległości przymocuj szyszki. Rozłóż girlandę, cofając się o 20-30 cm od krawędzi stołu. Aby wystrój wyglądał bardziej efektywnie, przymocuj do niego świetlistą girlandę za pomocą diod LED. Dzięki temu możesz skutecznie spotykać się z gośćmi o zmierzchu.
 6. Rękawica na sztućce. Jeśli chcesz ozdobić noworoczny stół w oryginalny sposób, użyj zwykłego uchwytu w kształcie mitenki. Odśwież przedmiot, wykładając go zwykłą czerwoną szmatką i dekorując go koralikami. Połóż tack na talerzu lub obok niego. Włóż widelce, noże i łyżki do środka. Rezultatem była oryginalna skrzynia na sztućce.
 7. Świece w doniczkach. Jeśli w domu jest dużo kwiatów w małych doniczkach, użyj ich, aby stworzyć świąteczną atmosferę i wystrój stołu. Postaw garnki na stole w drewnianym stojaku. Jest to konieczne, aby ziemia przypadkowo nie dostała się na obrus. Rozłóż wokół bombek, girland. Na środku doniczek umieść czerwone świece, mocując je w ziemi. Zapal świece. Ale upewnij się, że wosk nie dostanie się na rośliny i ich nie zepsuje. Dekoracja wygląda na żywa i oryginalna.
 8. Domowe szklanki. Postaramy się ozdobić okulary noworoczne własnymi rękami. Jeśli masz naczynia, ale nie wygląda to estetycznie, można to naprawić. Aby udekorować okulary, użyj improwizowanych środków, na przykład naklejek noworocznych (po prostu przymocuj je do boku szklanki), łuków, wstążek (zawiąż szklankę czerwoną lub złotą wstążką), kulki piankowe (posmaruj bok lub podstawę szklanki klejem i ostrożnie przymocuj kulki piankowe, aby zasymulować śnieg). Jeśli dom ma farbę do malowania drewna, użyj go do narysowania wzorów na szkłach: lepiej wcześniej zrobić szablon dekoracyjny na papierze, przymocować go i pomalować złotem, niech wzór wyschnie. Takie proste dekoracje stworzą świąteczny nastrój bez większego wysiłku.
 9. Dekoracja bombkami. Zaopatrz się w bombki 2 kontrastowych odcieni, które są w harmonii z kolorem obrusa i przyborów kuchennych. Umieść 2 kule w pobliżu każdego urządzenia. Możesz zawiązać je wstążką, aby się nie stoczyły. Weź długi wazon z owocami. Połóż piłki na każdym poziomie. Można również zamieniać kulki owocami lub słodyczami. Umieść pojemniki na stole w równych odległościach.
 10. Wieniec noworoczny. Na Zachodzie takie kompozycje są zwykle zawieszane na drzwiach jako obrona przed złymi duchami. Ale możesz użyć wieńców z choinek jako dekoracji na świąteczny stół. Nie trzeba kupować sztucznego wieńca: zrób go z gałęzi bożonarodzeniowych lub sosnowych. Suszone zioła lub kwiaty wyglądają oryginalnie w kompozycji. Napraw elementy produktu na podstawie żyłki zwiniętej w okrąg. Połóż wieniec na naczyniu. Ustaw w środku świece, udekoruj bawełną, pianką, deszczem. Umieść 2-3 takie wieńce na stole.
 11. Mini prezenty. Ten styl dekoracji jest odpowiedni dla przyjaznej firmy. Zrób małe niespodzianki dla każdego gościa i zapakuj je w małe pudełka ze świątecznym wystrojem. Pożądane jest, aby dla każdego gościa była niespodzianka: wtedy będzie oryginalna. Ustaw skrzynki na lub w pobliżu talerzy. Zrób to przed przyjazdem gości. Możesz podpisywać pola gości na tych polach. Niech każdy znajdzie swój prezent, gdy będzie siedział przy stole.
 12. Choinka z pomarańczy i słodyczy. Jadalna dekoracja – świetna dekoracja na słodki stół. Aby to zrobić, będziesz potrzebował kija na stojaku. Bazę możesz zabrać z piramidy dla dzieci. Wysokość podstawy określa wysokość drzewa. Sznurkowe pomarańcze na grubym drucie. Powstałe „koraliki” umieszcza się wzdłuż podstawy, mocując krawędź u góry. Zrób kilka takich koralików z pomarańczy i słodyczy i ułóż je równolegle, naprzemiennie owoce cytrusowe i słodycze. Zwiąż koraliki razem. Postaw choinkę na stole.
 13. Dekoracja w stylu retro. Jeśli w domu są zabawki starych dzieci, dlaczego nie ozdobić ich stołem w stylu retro. Co jest odpowiednie: instrumenty muzyczne starych dzieci, lalki, miękkie zabawki, kolej, szyszki, cukierki, figurki Świętego Mikołaja i Śnieżki, kieliszki koktajlowe i słomki. Nie trzeba stawiać wszystkich elementów dekoracyjnych na stole. Możesz ozdobić nimi pokój.
 14. Styl kupiecki. Biżuteria w rosyjskim stylu wygląda efektownie i jasno. Pamiętaj, że w tym przypadku będziesz musiał udekorować cały pokój w tym duchu. Do stylu kupieckiego potrzebujesz: rosyjski samowar, bułeczki i bułeczki (ułóż je w postaci girlandy, powieś je na choince), czajniki, tace i inne naczynia w stylu Khokhloma, srebrne miski na słodycze, urządzenia gliniane. Gęsty lniany obrus nadaje się na stół: dobrze komponuje się z jasnymi elementami.
 15. Biżuteria w stylu „ciemnej czekolady”. Do nakrycia stołu potrzebny będzie czarny lub ciemnobrązowy obrus. Dla kontrastu dekoracja stołu z serwetkami i sztućcami powinna być w kolorze białym i złotym. Aby uzyskać dodatkowy wystrój, użyj figurek czekoladowych, złotych lub beżowych kulek i świetlistych girland. Dobrze komponuje się z podstawkami w stylu czekoladowym lub jadalnymi choinkami z owocami cytrusowymi i słodyczami.

Kompozycje jadalne na stole noworocznym

Kompozycje jadalne na stole noworocznym

Dekoracja naczyń świątecznego stołu jest ważnym elementem wystroju noworocznego. Im smaczniejsze jedzenie, tym przyjemniej goście. Oferujemy wiele pomysłów na dekorowanie naczyń:

 • Smaczna choinka. Za pomocą podstawy kija lub szpikulca na drewnianym stojaku możesz zrobić choinkę z dowolnych produktów: plasterków sera lub kiełbasy, kawałków owoców, słodyczy. Wybór elementów zależy od ogólnego stylu biżuterii.
 • Świnie z jaj. Na stolik dla dzieci odpowiednia jest biżuteria w postaci zwierząt. Jajka na twardo ubarwić w różowym odcieniu z sokiem z buraków. Z białka z innych gotowanych jajek ułóż łatkę i uszy.
 • Pierniki. Jest to obowiązkowy element wystroju sylwestrowego. Pieczenie ich jest łatwe. Do dekoracji użyj ubitego białka lub glazury. Piernikowe ciasteczka leżą na stole lub zawieszają się na choince.
 • Wieniec sałatkowy. Imitacja świątecznego wieńca drzew iglastych jest łatwa do zrobienia z zieloną sałatą. Połóż go w kółku na tacy i udekoruj plasterkami pomidorów.
 • Bałwany z jaj. Wklej dwa jajka na szpikulec, aby były umieszczone jeden nad drugim. Odetnij od nich górę, aby stała się bardziej płaska. Z marchewki ułóż kapelusz.
 • Marynowane róże imbirowe. Ten element pomoże stworzyć oryginalny wystrój. Zdobądź marynowany imbir ze sklepu. Połóż płatki na talerzu, tworząc z nich róże.
 • Choinka wykonana z bułek lub ciast. Podczas pieczenia ciast należy wcześniej umieścić je na blasze do pieczenia w kształcie choinki, aby elementy były ze sobą połączone podczas pieczenia. Udekoruj gotową kompozycję ziołami lub cukrem pudrem (w zależności od smaku).
 • Napis z sałatek. Przekąski można układać na tacy w formie powitań noworocznych. Zbieraj sałatki w różnych kolorach i układaj je na szerokim naczyniu w formie napisów.

Jak ozdobić noworoczny stół – spójrz na wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *