Jak leczyć Dom z koronawirusa?

Jak leczyć Dom z koronawirusa

Leczenie pomieszczeń z koronawirusa to działania mające na celu zniszczenie czynnika zakaźnego. Ponieważ w 2019 roku zidentyfikowano nowy patogen z rodziny wirusów zawierających RNA, konieczne jest zapoznanie się z cechami dezynfekcji. Istnieją sprawdzone i niezawodne sposoby odkażania, które można wykonać własnymi wysiłkami bez angażowania profesjonalistów.

Dlaczego konieczne jest leczenie koronawirusa w domu?

Dlaczego konieczne jest leczenie koronawirusa w domu

Przede wszystkim infekcja jest przenoszona przez unoszące się w powietrzu kropelki od chorego do zdrowego. Ale istnieje również pewne ryzyko zarażenia się drogą powietrzno-zakurzoną lub kontaktową. Dlatego dezynfekcja nie jest nadmierna, ale zdrowym środkiem ostrożności, który pomaga zniszczyć koronawirus w pomieszczeniu.

Stosując się do zaleceń dotyczących mycia rąk i stosowania środków ochrony osobistej, warto zastanowić się nad dezynfekcją, szczególnie jeśli chodzi o miejsce publiczne lub biuro. Aby to zrobić, istnieją specjalne preparaty i urządzenia, które mogą zniszczyć czynnik zakaźny. Kluczowym punktem jest nauka instrukcji i skrupulatne przestrzeganie zasad dekontaminacji. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zatrucia, reakcji alergicznej lub innych niepożądanych skutków dla zdrowia danej osoby.

Jeśli chodzi o pomieszczenia ogólnodostępne, należy je okresowo odkażać, postępując zgodnie z ustalonym harmonogramem.

W domu takie działania nie są zbyt często potrzebne, ale można je wykonywać w celu zapobiegania pandemii. Z jaką regularnością zależy od okoliczności:

 • Jeśli rodzina przestrzega kwarantanny, unika kontaktu z obcymi, wystarczy pełna dezynfekcja raz w miesiącu.
 • Jeśli w domu ktoś zachorował na koronawirusa, konieczne będzie kilkakrotne odkażanie pomieszczenia.

Zwykłe czyszczenie na mokro nie pomoże zniszczyć patogenu. Dlatego powinieneś dowiedzieć się, jak radzić sobie z pomieszczeniem koronawirusa, aby naprawdę pozbyć się potencjalnego zagrożenia.

Główne sposoby niszczenia infekcji:

 • Stosowanie specjalnych środków chemicznych;
 • Mechaniczne oczyszczanie powierzchni z patogenów;
 • Zastosowanie urządzeń odkażających.

Dezynfekcja domu od koronawirusa jest zapobiegawcza i ogniskowa. W pierwszym przypadku zakłada się, że działania są przeprowadzane na wszelki wypadek. Są one wykonywane w celu zapobiegania chorobie, ogólnie uzdrawiając atmosferę, niszcząc różne patogeny, w tym koronawirus.

Po drugie-działania są konieczne, ponieważ ogniskowe leczenie domu koronawirusa jest wykonywane, gdy w domu jest dokładnie źródło infekcji. Konieczne jest regularne wykonywanie szerokiego zakresu procedur, aby przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta, aby zapobiec zakażeniu innych osób.

Jak leczyć dom w celu ochrony przed koronawirusem?

Jak leczyć dom w celu ochrony przed koronawirusem

Chemiczna dezynfekcja pomieszczeń od koronawirusa jest uznawana nie tylko za najbardziej skuteczną, ale także ekonomiczną. Wystarczy użyć kompetentnego narzędzia, aby zagwarantować pozbycie się patogenu.

Jednak wybór środków, niż do obsługi domu koronawirusa, przeprowadza się, kierując się dwoma kryteriami:

 • To musi być dezorientacja, która może być używana w obecności ludzi.
 • Substancja powinna być wirusowa — działa na wirusy.

Aby leczenie pomieszczeń z koronawirusa było skuteczne, kluczową kwestią jest to, co wykorzystać. Konieczne jest zrozumienie, że nie wszystkie środki, które dana osoba uważa za wiarygodne środki dezynfekujące, będą działać na koronawirus.

Dobra wiadomość — nawet zwykłe mydło radzi sobie z takim zadaniem “z hukiem”. Faktem jest, że patogen należy do rodziny wirusów z otoczką białkową, która ulega zniszczeniu pod wpływem piany mydlanej i różnych środków powierzchniowo czynnych. To prawda, że w dezynfekcji pomieszczenia jest trudne do wykorzystania. Przynajmniej można mieć pewność, że ubrania, inne tkaniny po praniu z dodatkiem detergentu stają się bezpieczne. Nawet jeśli polegasz na mydle w zakresie higieny osobistej, warto pamiętać, że konieczne jest bardzo dokładne umycie rąk, nie tracąc ani jednego milimetra, a takie leczenie odbywa się przez 20-30 sekund, aby osiągnąć pożądany efekt.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że skuteczne środki do dezynfekcji pomieszczeń koronawirusa z dodatkiem alkoholu są uznawane za skuteczne. To prawda, pod warunkiem, że w składzie 60% takiego składnika. Ale ważne jest, aby nie było zbyt wiele. Im więcej alkoholu w środku, tym wyższa szybkość jego parowania z powierzchni. Dlatego im bliżej cyfry do 100%, tym niższa wydajność. W prostych słowach alkohol po prostu nie ma czasu na zniszczenie patogenu.

Środki inaktywujące widmo wirusa obejmują zwykły wybielacz. Dlatego możliwe i konieczne jest użycie proszków i płynów z dodatkiem takiego składnika. Zwykła biel może być również używana do dezynfekcji.

Aktywne związki tlenu, pochodne guanidyn, alkiloamin, czwartorzędowych związków amonowych są również skuteczne w leczeniu koronawirusa w domu. Jeśli jednak mówimy o profesjonalnych produktach, podwójnie ważne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji i nie nadużywać ich stosowania.

Do dezynfekcji domu z koronawirusa można użyć takich środków:

 • Środek na bazie chlorku alkilodimetylobenzyloamonu. Skuteczny przeciwko florze bakteryjnej (w tym gruźlicy), infekcjom wirusowym (w tym wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, B, C, HIV, polio, ptasiej grypie), chorobotwórczym grzybom, szczególnie niebezpiecznym infekcjom (zaraza, cholera), patogenom i zarodnikom wąglika.
 • Środek dezynfekujący na bazie alkoholu. Niszczy bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne (w tym patogeny zakażeń szpitalnych, mnkobakterie gruźlicy, infekcje jelitowe), wirusy (ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych, opryszczka, polio, zapalenie wątroby wszelkiego rodzaju, w tym zapalenie wątroby typu A, B I C, zakażenie HIV, adenowirus), grzyby z rodzaju Candida, Trichofiton.
 • Środek na bazie alkoholu (50%), uzupełniony chlorkami didecylodimetyloamonu.

Wykonując chemiczną dezynfekcję pomieszczeń od koronawirusa, nie należy ignorować innych metod dezynfekcji-mechanicznych, fizycznych. Oznacza to, że konieczne jest wietrzenie pomieszczenia tak często, jak to możliwe, czyszczenie na mokro. Plus obejmują różne urządzenia, które są skuteczne dzięki elementarnym prawom fizyki. Na przykład wirusy niszczą promieniowanie ultrafioletowe. Są szkodliwe dla gorącego powietrza i pary wodnej. Inną rzeczą jest to, że takie sposoby wpływania na patogen nie zawsze są wygodne i nie wszędzie mają zastosowanie. Ale nie zapomnij o nich.

Ważne! Wybierając sposób dezynfekcji pomieszczenia z koronawirusa, należy zadbać o bezpieczeństwo osoby, która wykona dezynfekcję. Musi nosić rękawiczki i maskę, okulary i buty, które można dobrze umyć. Jeśli chodzi o ubrania, z powodu braku specjalnego kostiumu wybierz dowolny wygodny zestaw, który dobrze zakrywa wszystkie części ciała.

Algorytm działania w leczeniu domu z koronawirusa

Algorytm działania w leczeniu domu z koronawirusa

Wybierając środki do obsługi pomieszczeń z koronawirusa, najlepiej działać w sposób kompleksowy, przyjmując wszystkie dostępne metody i metody leczenia pomieszczenia.

Warto pamiętać, że wirusy lubią ciepłe i suche powietrze. Dla nich jest to idealne środowisko do poruszania się i rozmnażania. Patogen łatwo atakuje drogi oddechowe, gdy błona śluzowa w nosie jest przesuszona. Z powodu nadmiernej suchości powietrza jest również podrażniona, w wyniku czego nie daje godnego odparcia infekcjom.

Ponadto Wilgotność wpływa bezpośrednio na rozprzestrzenianie się patogenu w pomieszczeniu. Po kichnięciu lub kaszlu setki tysięcy drobnych cząstek śluzu dostają się do powietrza, a wraz z nimi koronawirus, jeśli dana osoba jest zarażona takim patogenem. Gdy wilgotność jest wystarczająca, istnieje elementarne prawo fizyczne: kropelki spadają szybciej na podłogę. W suchej atmosferze pozostają zawieszone, unoszące się wśród pyłu przez długie godziny. Dlatego odpowiedź na pytanie, ile żyje koronawirus w pomieszczeniu, zależy od temperatury i wilgotności powietrza.

Na tej podstawie zestaw środków dezynfekcyjnych należy rozpocząć od tego, aby wszystkie okna były otwarte. Nawiasem mówiąc, jest to również środek zapobiegawczy, aby zapobiec zatruciu chemikaliami przez nieostrożność.

Przystępując do odkażania za pomocą agresywnej chemii, bardzo ważne jest, aby usunąć wszystkich mieszkańców z domu. W tym lepiej dbać o zwierzęta, pozbywając się ich obecności na jakiś czas. Po pierwsze, zakłócają skuteczność leczenia, po drugie, mogą same ucierpieć. Niektóre środki niż dezynfekcja domu koronawirusa, w tej samej objętości są stosunkowo bezpieczne dla ludzi,ale już stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia zwierząt.

Użyj środków chemicznych do leczenia pomieszczeń z koronawirusa, zgodnie z następującymi zasadami:

 1. Konieczne jest przygotowanie roztworu przy otwartych oknach.
 2. Ilość substancji czynnej dodaje się do wody ściśle według instrukcji.
 3. Aby zmierzyć wymaganą ilość dezsredstva, konieczne jest użycie tylko stopniowanego pojemnika ze skalą fabryczną, a nie poleganie na własnym doświadczeniu, próbując rozcieńczyć kompozycję “na oku”.
 4. Przygotuj roztwór w naczyniach wykonanych z tworzywa sztucznego, szkła lub metalu, ale pokrytych emalią.
 5. Wygodniej jest używać pojemnika z pokrywką. Musisz upewnić się, że w naczyniu nie ma pęknięć, odprysków.
 6. Podczas wytwarzania roztworu nie można dowolnie dodawać do niego detergentu lub innego składnika. Nie wiadomo, jaka reakcja chemiczna w rezultacie zostanie uruchomiona. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w końcu wydajność będzie niższa. Jeśli instrukcje dotyczące środka dezynfekującego wskazują, że dozwolone jest dodawanie określonych składników, należy zrobić wyjątek.

Po przygotowaniu narzędzia, niż odkażanie pomieszczenia od koronawirusa, przystąp do obróbki różnych powierzchni. Są to podłogi i stoły, szafki i inne poziome i pionowe stałe płaszczyzny. Konieczne jest ostrożne traktowanie trudno dostępnych miejsc, w tym przesuwanie mebli. Kąty i stawy są potencjalnie niebezpiecznymi obszarami, do których rzadko można dotrzeć podczas rutynowego czyszczenia.

Osobno warto wspomnieć o sprzęcie biurowym lub biurowym, jeśli dezynfekcja odbywa się w siedzibie firmy. Mysz komputerowa, klawiatura – źródło zagrożenia. Ponieważ ludzie często nawet nie zauważają, jak kichają lub kaszlą przy komputerze, laptopie, źle zakrywając usta i nos, a nawet zapominając o tym. W rezultacie, klawiatura i mysz stają się miejscem koncentracji różnych bakterii i wirusów. Najlepiej wytrzeć takie przedmioty nie tylko w ramach ogólnej dezynfekcji, ale także tak często, jak to możliwe, chusteczkami zawierającymi alkohol. W pandemii takie procedury powinny być powtarzane co najmniej 1 raz na 2 godziny.

Postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dezynfekcji pomieszczeń w koronawirusie, należy wytrzeć klamki, przełączniki za pomocą kompozycji odkażającej. Takie strefy są również pod okiem, ponieważ kontaktuje się z nimi największa liczba osób, nawet w zwykłym mieszkaniu. I nikt nie myśli o zagrożeniu infekcją, kichnął, zakrywając usta dłonią, a następnie włączając lub wyłączając światło tą dłonią.

Równolegle z chemicznymi i mechanicznymi metodami usuwania patogenów w celu ochrony pomieszczenia przed koronawirusem można użyć specjalnych urządzeń. Najprostszą i stosunkowo bezpieczną opcją jest lampa UV.

Najważniejsze-aby wyjść z pokoju, podczas gdy jest dezynfekcja, a następnie nie ma żadnych czynników potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia. W końcu promieniowanie ultrafioletowe nie pozostawia nawet zapachu, jak to ma miejsce w przypadku środków chemicznych. Dużym plusem tej metody jest zniszczenie patogenów nawet w powietrzu.

Wydajność urządzeń zależy od ich specyfikacji. Warto jednak pamiętać, że w 100% oczyść pomieszczenie ze szkodliwej flory jest prawie niemożliwe. W ciągu 4 godzin liczba mikroorganizmów w powietrzu zmniejsza się średnio o 3 razy. Ale to bardzo długo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że rodzina musi opuścić pokój na ten czas. Poza tym nie ma gwarancji całkowitego zniszczenia koronawirusa. Najlepiej więc działać w sposób kompleksowy, obejmując wszystkie metody odkażania.

Ważne! Podczas odkażania należy wysłuchać stanu zdrowia. Jeśli wyraźnie piecze gardło, pojawia się ból, ból w oczach, należy natychmiast przerwać. Ważne jest, aby wyjść na świeże powietrze, można przepłukać nosogardzieli, usta wodą, przepłukać oczy. Jeśli objawy nie ustąpią, wskazana jest wizyta u lekarza!

Przestrzegając zaleceń dotyczących leczenia pomieszczeń koronawirusa, można znacznie zmniejszyć ryzyko infekcji. W końcu niepostrzeżenie dla siebie ludzie przynoszą patogen na ubraniach, butach i innych przedmiotach. Chociaż wiąże się to z stosunkowo niewielkim zagrożeniem infekcji, lepiej jest być bezpiecznym. Jeśli w domu pojawił się pacjent z wirusem, środki odkażania są obowiązkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *