Aloes do twarzy – korzyści i metody stosowania

Aloes do twarzy

Aloes do twarzy to roślina piękna, która jest uważana za idealne narzędzie do zabiegów kosmetycznych w domu. Sok “stulecia” poprawia kondycję skóry, poprawia i nawilża ją, utrzymując wilgoć w komórkach, zwiększa elastyczność, nasyca witaminami, wspomaga odnowę. Możesz użyć stulecia do twarzy w czystej postaci, a także jako część masek.

Co to jest aloes?

Drzewo aloesu (w tłumaczeniu ” gorzki “z powodu gorzkiego smaku soku) jest wieloletnią mięsistą rośliną zielną, popularnie zwaną”stuletnią”. Liście o długości co najmniej 15 cm są uważane za surowiec leczniczy do produkcji ekstraktu z aloesu, skutecznego w leczeniu wielu chorób.

Fakt, że roślina ma naprawdę lecznicze właściwości, był znany 3 tysięcy lat temu. Używali stulecia w różnych częściach świata, a tubylcy Konga, Krzysztof Kolumb i Aleksander Macedoński. Również roślina ceniła Kleopatrę, a ona wiedziała dużo o pięknie.

Tak szeroka popularność stulecia, w tym stosowanie liści aloesu Na twarz, wcale nie jest zaskoczeniem. Skład rośliny jest dosłownie nasycony korzystnymi składnikami: według oficjalnych danych sok zawiera około 150 cennych biologicznie aktywnych substancji, w tym witamin, enzymów, minerałów i fitoncydów, aminokwasów i olejków eterycznych, garbników i polisacharydów.

Do celów kosmetycznych używa się liści aloesu, ekstraktu przygotowanego na ich bazie, świeżego i skondensowanego soku z rośliny o nazwie Sabur.

Ważne! Dzięki sokowi stuletni opracowano antybiotyk barbaloina, stosowany w chorobach skóry, ponieważ ma właściwość niszczenia bakterii atakujących skórę właściwą.

Przydatne właściwości aloesu do twarzy

Przydatne-właściwości-aloesu-do-twarzy

Ze względu na bogatą kompozycję, liczne korzystne właściwości i wszechstronność w stosowaniu aloesu do twarzy jest uważany za idealny środek do zabiegów kosmetycznych w domu. Nic dziwnego, że wiele marek kosmetycznych produkuje liczne produkty kosmetyczne na bazie ekstraktu z rośliny.

Jakie są korzyści z aloesu do twarzy:

 1. Nawilżenie. Ta soczysta roślina ma dobre właściwości, aby doskonale zatrzymywać wilgoć w liściach. Dlatego ekstrakt głęboko nawilża skórę, a to pomaga zapobiegać jej odwodnieniu. Ważne jest, aby wilgoć była przechowywana w optymalnej ilości.
 2. Zwalczanie trądziku i trądziku. Aloes nie tylko nawilża twarz, ale także ma poważniejszy wpływ. Tak więc, ze względu na obecność w składzie roślin fitohormonów gibereliny i auksyny, możemy mówić o wysokich właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych aloesu, a to z kolei jest kluczem do skutecznej walki z niedoborami skóry, takimi jak trądzik, pryszcze, trądzik, czarne kropki. A polisacharydy, również znajdujące się w wyciągu z wiesiołka, stymulują wzrost nowych komórek, co zapobiega powstawaniu blizn w miejscu wyleczonego trądziku. Również dzięki tej właściwości Aloe Vera dla skóry twarzy można poradzić sobie z już istniejącymi bliznami. Ponadto, stosując roślinę, można uzyskać rozjaśnienie plam pigmentowych.
 3. Zmniejszenie podrażnień i stanów zapalnych. Wyciąg z aloesu na twarzy działa kojąco ze względu na zawartość białek glikoprotein. Ta właściwość ma zastosowanie w przypadku podrażnionej skóry, obecności uszkodzeń, otarć, ukąszeń owadów, oparzeń słonecznych i zaczerwienienia w wyniku długotrwałego nasłonecznienia i ekspozycji na promienie UV. W tym przypadku bardzo ważna jest poprzednia właściwość rośliny-nawilżanie twarzy aloesu i zatrzymywanie wilgoci, ponieważ jest to szczególnie potrzebne uszkodzonej skórze.
 4. Przyspieszenie regeneracji komórek. Wiadomo, że wynikiem regularnego stosowania rośliny jest szybka odnowa skóry właściwej i przyspieszenie 8-krotnego procesu tworzenia nowych komórek skóry.
 5. Działanie przeciwstarzeniowe. Starzejąca się skóra charakteryzuje się zwiększoną suchością i zmniejszoną elastycznością. Dlatego aloes na skórę twarzy jest tym, co zalecił lekarz. Roślina doskonale radzi sobie z zadaniem nawilżania skóry właściwej i zatrzymywania wilgoci w komórkach, stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, bierze udział w tworzeniu kolagenu. Wszystko to przyczynia się do odmłodzenia, zapobiegania fałdom, skóra dłużej pozostaje elastyczna. Również aloes do zmarszczek twarzy jest przydatna ze względu na zawartość witaminy E i kwasu askorbinowego, co sprawia, że roślina jest przeciwutleniaczem pierwszej klasy, zapobiegając zmianom związanym z wiekiem i niszczeniu komórek. Ze względu na takie właściwości aloesu do twarzy nazywany jest eliksirem młodości.
 6. Ochrona. Ekstrakt z soczystej rośliny po nałożeniu na skórę tworzy niewidzialną barierę. W rezultacie można liczyć na niezawodną ochronę przed czynnikami środowiska zewnętrznego-wiatrem, zmianami temperatury itp.

Możesz użyć aloesu do twarzy w domu dla dziewcząt o różnych typach skóry, chociaż na pierwszy rzut oka może to budzić wątpliwości. Skóry, skłonność do wysuszenia, ekstrakt doskonale nawilżają, tłusta skóra oczyści, zirytowany i wrażliwy typ naskórka uspokoi i będzie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, a posiadaczka cery dojrzałej mogą liczyć na mocny efekt, zwiększenie jej elastyczności i świeżości, spowolnienie procesów starzenia.

Uwaga! Zachodnie badania potwierdzają skuteczność stosowania aloesu w oparzeniach pierwszego i drugiego stopnia, przyspieszając ich gojenie.

Przeciwwskazania i szkodliwość aloesu do twarzy

Przeciwwskazania i szkodliwość aloesu do twarzy

Aloes jest cenną rośliną o licznych właściwościach leczniczych i kosmetycznych. Jednakże, pomimo pozytywnych cech, ekstrakt z wieka może powodować alergie, ponieważ jest skoncentrowany i nasycony biologicznie aktywnymi składnikami.

Dlatego przed użyciem aloesu do twarzy sprawdź reakcję skóry. Aby to zrobić, wyciśnij świeży sok z Agory, nałóż go w czystej postaci na skórę za uchem i odczekaj 20 minut. Jeśli po tym czasie nie ma zaczerwienienia i wysypki, możesz użyć rośliny.

Nie zaleca się stosowania aloesu do twarzy w czystej postaci dłużej niż 14 dni. Do codziennego użytku można przygotować krem na bazie soku stuletniego. Również dobre wyniki pokazują maski z aloesu.

Jeśli masz siatkę naczyniową, lepiej odmówić stosowania aloesu Na twarz.

Jak uzyskać sok z aloesu w domu?

Jak uzyskać sok z aloesu w domu

Aby zrobić maski z aloesu Na twarz, możesz wyhodować roślinę w domu na parapecie. Nie jest trudno to zrobić. Rozmnaża się stulecie za pomocą podstawowych pędów lub sadzonek wierzchołkowych, co nie stanowi żadnej trudności nawet dla osoby, która nie jest zapalonym hodowcą kwiatów.

Do sadzenia stosuje się mieszaninę gruntu składającą się z darni i ziemi liściowej z dodatkiem próchnicy i piasku w stosunku – 2:1:1:1. Nie zaszkodzi również dodać węgiel drzewny i okruchy cegieł. Podczas uprawy aloesu w domu należy zrozumieć, że roślina jest światłolubna, konieczne jest zapewnienie tego stanu. Latem należy przeprowadzić umiarkowane podlewanie, a zimą ograniczyć je do minimum. Każdego roku konieczne jest przeszczepienie młodych roślin, rok później-dorosłych.

Aby uzyskać sok z aloesu Na twarz, użyj dużych liści, których długość wynosi co najmniej 15 cm, najbardziej przydatny jest ekstrakt pochodzący z rośliny, która osiągnęła wiek 3 lat.

Zmiel je, a następnie przeprowadź przez maszynę do mielenia mięsa. Otrzymany surowiec wycisnąć i przefiltrować ciecz za pomocą gazy złożonej w kilku warstwach. Nie zapomnij gotować soku przez 3 minuty.

Otrzymany w domu sok stuletni zaleca się stosować natychmiast po jego wyciśnięciu, ponieważ podczas przechowywania jego użyteczne właściwości i działanie są tracone, a po 3 dniach skuteczność procedur jest zredukowana do zera, a przygotowane narzędzie pozostaje tylko wyrzucić. Pokrojony arkusz przechowywać w lodówce, ale nie dłużej niż 2-3 dni.

Podczas korzystania z aloesu w domu pojawia się dość rozsądne pytanie, co lepiej jest użyć soku do zabiegów kosmetycznych-świeżego lub schłodzonego? Oczywiście świeże będzie bardziej przydatne, ale jest jeszcze jedna opcja: stulecie jest nasycone użytecznymi substancjami podczas przechowywania w lodówce przez 10-12 dni i staje się biostymulowane.

Przepisy na maseczki z aloesu na twarz

Przepisy na maseczki z aloesu Na twarz

Aloes jest uważany za cenną roślinę do twarzy, może być stosowany w czystej postaci do wycierania skóry rano i wieczorem, ale maski na bazie stuletniej są uważane za bardziej przydatne, ponieważ jego działanie jest wzmacniane przez wpływ dodatkowych składników, które są zawarte w kompozycji. Składniki są dodawane w zależności od tego, jaki kierunek trzeba procedurę. Najczęściej w połączeniu z aloesem stosuje się miód, oleje roślinne, produkty mleczne, różne rodzaje glinki kosmetycznej, żółtko i białko jaja kurzego.

Najbardziej skuteczne przepisy z aloesu Na twarz:

 1. Z kwaśną śmietaną. To uniwersalne narzędzie nadaje się do pielęgnacji skóry każdego rodzaju. Aby go ugotować, wyciśnij sok z aloesu, potrzebujesz 1 łyżeczki. Do niego należy dodać żółtko jaja, uprzednio ubite w piankę, a także jedną łyżeczkę kwaśnej śmietany. Dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz jednorodną substancję. Nałóż maskę na twarz w kilku warstwach za pomocą szerokiej szczotki. Każdy z nich powinien dobrze wyschnąć. Czas ekspozycji wynosi 20 minut, najpierw zmyć ciepłą, a następnie zimną wodą.
 2. Z olejem rycynowym i jajkiem. Maska witaminowa na bazie soku z aloesu dla skóry twarzy jest uważana za idealne narzędzie, jeśli straciła dawny ton. Maska doskonale nadaje się również do pielęgnacji skóry tłustej, w obecności szerokich porów. Aby go ugotować, musisz wycisnąć pół łyżeczki soku z centki. Dodaj do aloesu łyżeczkę miodu i taką samą ilość oleju rycynowego. W przypadku jego braku można go zastąpić olejem z oliwek. Do mieszanych składników dodaje się kolejne żółtko jaja kurzego uprzednio ubite w piankę i odrobinę płatków owsianych. Masę ugniata się, aż stanie się owsianka. Czas ekspozycji maski wynosi 20 minut. Najpierw kompozycję zmywa się ciepłą wodą, a następnie zimną.
 3. Z gliną. Maska z aloesem doskonale nawilża i oczyszcza skórę. Aby przygotować narzędzie, musisz wycisnąć pół łyżeczki soku z centki. Do tego trzeba dodać łyżkę gliny, wlać trochę wody różanej i płynnego miodu. Mieszaj kompozycję, aż utworzy się jednorodna pasta. Ta maska jest zalecana do utrzymywania na twarzy przez kwadrans.
 4. Z miodem i kwaśną śmietaną. Aloes jest uważany za prawdziwy eliksir młodości, więc maska na jego podstawie może spowolnić proces starzenia się, odmłodzić skórę, wygładzić małe zmarszczki. Najpierw musisz przygotować napar dziurawca. Dodaj tyle świeżego soku z aloesu i kwaśnej śmietany do łyżki płynu. Po dokładnym wymieszaniu wprowadź pół łyżeczki miodu do kompozycji roboczej, którą należy wstępnie stopić w łaźni wodnej. Czas ekspozycji maski wynosi 12-15 minut. Masa jest myta ciepłą wodą, a następnie należy ją umyć chłodno.
 5. Z bakłażanem. Odżywcza maska na twarz jest przygotowywana na podstawie łyżki świeżego soku z centki, 50 g miąższu bakłażana i łyżeczki miodu stopionego w łaźni wodnej. Składniki są rozcieńczane 2 łyżkami wywaru z bakłażana, który należy przygotować wcześniej. Masa jest stosowana w kilku podejściach. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy poczekać, aż kompozycja zostanie lekko wchłonięta, a następnie rozprowadzić pozostały środek. Czas ekspozycji maski wynosi 20 minut. Do usunięcia użyj bawełnianego wacika. Następnie umyj gorącą wodą, wytrzyj twarz za pomocą lodu i nałóż krem odpowiedni do rodzaju skóry.
 6. Z marchewką. Aby przygotować maskę witaminową, potrzebujesz 1 łyżki soku z aloesu. Dodaje się do niego miąższ marchwi (trzeba obrać i zetrzeć warzywo za pomocą drobnej tarki). Otrzymaną kleik wylewa się wywar z dziurawca-1 / 2 szklanki, która jest przygotowywana na bazie 40 g zioła i 200 ml wody. Kompozycję nakłada się na gazę, którą nakłada się na twarz i pozostawia na 15-20 minut. Lepiej w tym czasie przyjąć pozycję poziomą. Zmyć maskę ciepłą wodą.
 7. Z dynią. Aby przygotować kompozycję, wyciśnij sok z liści aloesu-potrzebujesz 1 łyżki stołowej. Zagotuj dynię i dodaj sok z centki do 2 łyżek miąższu. Wlać składniki 3 łyżkami naparu przygotowanego na bazie 30 g trawy krwawnika pospolitego i 200 ml wody i mieszać, aż masa uzyskuje konsystencję kwaśnej śmietany. Nałóż cienką warstwę kompozycji Na twarz i moczyć przez 15 minut. Zmyć maskę ciepłą wodą.
 8. Z orzechami włoskimi. Aby przygotować produkt, wstępnie posiekaj kilka orzechów – 3-4 szt. razem z tym musisz przygotować napar z trawy babki i dziurawca: zalej 2 łyżkami suchego pokruszonego surowca wodą, doprowadzaj do wrzenia i pozostaw do ostygnięcia. Następnie odcedź płyn i wymieszaj z posiekanymi orzechami. Wlać 2 łyżki soku z jarzębiny i można użyć maski z aloesu do twarzy w domu zgodnie z przeznaczeniem. Czas ekspozycji wynosi 20 minut.
 9. Z płatkami róży. Aby przygotować kompozycję wieloskładnikową, zmiel surowce: płatki róż — 1 łyżka, kwiaty rumianku-2 łyżka, ziele dziurawca-2 łyżka, kolor limonki – 1 łyżka, mięta pieprzowa – 1 / 2 łyżka do składników dodaj świeży sok z aloesu w ilości 1 łyżki stołowej. Nałóż tłusty krem na twarz, a następnie przygotowaną kompozycję i pozostaw na 15 minut. Zmyć produkt ciepłą wodą.
 10. Z gliceryną. Maska do odmładzania skóry, spowolnienia procesów starzenia, zapobiegania pojawianiu się nowych zmarszczek i walki ze starymi. Aby przygotować lekarstwo, wymieszaj składniki, takie jak świeży sok z agawy, miód z limonki, gliceryna i woda, pobrane w równych częściach. Dokładnie wymieszaj i wprowadź jedną łyżeczkę płatków owsianych, mieszaj ponownie, aż kompozycja stanie się jednorodna. Nałóż mieszaninę na twarz przez 20 do 25 minut.
 11. Z sokiem z cytryny. Narzędzie pomoże pozbyć się tłustego połysku i jest przeznaczone do pielęgnacji skóry tłustej. Przed przygotowaniem maski należy ubić białko jaja za pomocą trzepaczki. Dodaje się do niego świeży sok z stulecia w ilości łyżeczek 2. zastosuj narzędzie za pomocą pędzla w kilku warstwach: każda następna po wyschnięciu poprzedniej. Zmyć kompozycję zimną wodą.
 12. Z rzodkiewką. Zanim zrobisz maskę z aloesu Na twarz, przygotuj wywar z szałwii. Aby to zrobić, zalej jedną łyżkę suchego zioła szklanką gorącej wody i poczekaj, aż ostygnie. Rzodkiewka powinna być mielona za pomocą drobnej tarki. Otrzymaną masę zalać wywarem szałwiowym w ilości 1 łyżki stołowej i dodać 1 łyżeczkę świeżego soku z aloesu. Maskę nakłada się cienką warstwą i zmywa po 20 minutach.
 13. Z miodem. To dobre lekarstwo na trądzik. Aby go przygotować, wyciśnij sok z aloesu i wymieszaj z miodem roztopionym w łaźni wodnej w równych proporcjach. Mieszaninę nakłada się na twarz równomiernie, czas ekspozycji wynosi 10 minut. W przypadku jakichkolwiek negatywnych odczuć, takich jak pieczenie, maska z aloesu na trądzik twarzy należy natychmiast zmyć.
 14. Z awokado. Narzędzie pomoże spowolnić proces starzenia się skóry, odżywić ją przydatnymi substancjami, pozbyć się drobnych zmarszczek. Aby to zrobić, musisz zmielić liście aloesu i jedną łyżkę kleiku, wymieszać z taką samą ilością miąższu awokado. Następnie wlej łyżkę oliwy z oliwek do kompozycji. Czas ekspozycji maski wynosi 15-20 minut.
 15. Z twarogiem. Kolejny skuteczny środek na trądzik i trądzik, który nie jest zaskakujący, ale będzie również pomocny w walce ze zmarszczkami. Aby przygotować uniwersalną maskę z defektów kosmetycznych twarzy, wymieszaj w równych proporcjach świeży sok z aloesu, twaróg i miód, roztopiony w łaźni wodnej. Zmyć kompozycję po całkowitym wyschnięciu.
 16. Z olejkiem różanym. Skuteczny środek do pielęgnacji skóry tłustej i zwalczania trądziku i trądziku. Do przygotowania maski używa się zielonej gliny i miąższu jednego liścia aloesu, składniki są rozcieńczane wodą różaną, a następnie kilka kropli olejku różanego kapie w kompozycji.

Przydatne wskazówki dotyczące stosowania aloesu do twarzy

Przydatne wskazówki dotyczące stosowania aloesu do twarzy

Najprostszym sposobem na zastosowanie stuletniego liścia jest pocieranie skóry świeżo ściętym liściem. Aby to zrobić, po prostu przesuń miejsce cięcia aloesu na skórze, nie zapominając o usunięciu makijażu, oczyszczeniu twarzy. Procedurę zaleca się powtórzyć rano i wieczorem. W wyniku takich manipulacji można liczyć na to, że twarz stanie się świeża, nawilżona, zmarszczki na twarzy znikną, obszary zapalne zmniejszą się. Zabieg można wykonać właścicielom skóry dowolnego typu.

Również do wycierania przydatne jest użycie kosmetycznego lodu przygotowanego na bazie aloesu. Aby to zrobić, wymieszaj 2-3 łyżki. l. świeży sok z centki i 100 ml infuzji szałwii i wlej roztwór do foremek przeznaczonych do produkcji lodu. Wyślij je do zamrażarki na noc, a rano możesz przeprowadzić procedurę. Dobrze nadaje się lód z aloesem na trądzik na twarzy. Ponadto, takie kostki lodu pomogą rozweselić rano.

Stulecie jest dobrym lekarstwem, jeśli usta często pękają, pękają, a skóra staje się szorstka, co zwykle obserwuje się w zimnych porach roku. Aloes pomoże uczynić gąbki delikatnymi: regularnie smaruj je kawałkiem liścia.

Na bazie aloesu można przygotować płyny, które mogą ukoić skórę, usunąć drobne zmarszczki i zapobiec pojawianiu się nowych. Aby przygotować narzędzie, potrzebujesz dużych liści stulecia 2-3 (około 100 g), zmiel je i zalej kleik 1 litrem zimnej wody, używaj tylko gotowanej. Otrzymany napar jest wysyłany do ognia i gotowany przez 5 minut, a następnie poczekaj, aż mieszanina ostygnie i odcedź do szklanych naczyń. Przechowuj produkt w lodówce.

Uwaga! Na bazie miąższu stulecia można wytwarzać plastry na skórę wokół oczu.

Aloes zbiera wiele entuzjastycznych opinii od kobiet w różnym wieku, ktoś w ten sposób nawilża skórę i walczy z łuszczeniem w wyniku pękania, ktoś-z konsekwencjami długotrwałego przebywania pod słońcem i aktywnego opalania, ktoś próbuje spowolnić proces starzenia.

Aloes jest znaną rośliną o cennych właściwościach dla skóry. W domu zaleca się stosowanie świeżego soku z rośliny do pielęgnacji twarzy, a to narzędzie jest odpowiednie dla właścicieli każdego rodzaju skóry właściwej. Na bazie stuletniego przygotowuje się płyny do wycierania twarzy, maski na trądzik, zmarszczki, pigmentację i nie tylko, kosmetyczny lód do tonizowania skóry rano. Możesz wyhodować roślinę w domu, nawet jeśli twoja wiedza na temat kwiaciarstwa jest niewielka i wykonywać zabiegi kosmetyczne w dowolnym momencie lub w razie potrzeby. A wynik nie potrwa długo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *